The Seal Salt Pusher Centrifuge Machine is designed for industrial usage, with a powerful motor operating at 220-240 V. Available in sizes ranging from MPC 200 to HPC 800, this machine is capable of handling a weight of 200 kilograms. Constructed with durable materials such as SS316, SS304, Titanium, and Duplex, this centrifuge machine comes with a warranty for added peace of mind.
| Production Capacity | 200 TO 20 TON |
| Material | SS316 / SS304 / TITANIUM / DUPLEX |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | S M MAKE |
| Power Consumption | 20kW |
| Size | MPC 200 TO HPC 800 |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 200kg |

Price:
Price 1000000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Product Type : Four Point Lifting Bag Centrifuge Machine
Warranty : Yes
Material : Mild Steel
Color : Silver
Price 1000000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Product Type : Industrial Centrifuges
Warranty : Yes
Material : SS
Color : Silver
Price 300000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Product Type : Three Point Manual Discharge Centrifuge Machine
Warranty : Yes
Material : Mild Steel
Color : Blue Paint Coated
Price 700000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Product Type : Three Point Bag Lifting Centrifuge Machine
Warranty : Yes
Material : Mild Steel